Strona główna Edukacja prawna
Edukacja Prawna PDF Drukuj artykuł

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu lokalnych jednostek oświatowych funkcjonowaniem Wymiaru Sprawiedliwości Prezes Sądu Rejonowego w Kętrzynie zaprasza na spotkania organizowane w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie, które obejmują:
- możliwość udziału w rozprawie sądowej w charakterze publiczności
  (pod opieką przedstawiciela szkoły);
- zwiedzanie budynku sądu (sale rozpraw, sekretariaty wydziałów) połączone z informacjami na temat struktury sądownictwa.

Placówki szkolne mogą zgłaszać swoje zainteresowanie pismem kierowanym do Prezesa Sądu  Rejonowego w Kętrzynie , drogą pocztową na adres Sądu Rejonowego w Kętrzynie (ul. Sikorskiego 66, 11-400 Kętrzyn) lub drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

                                               Wzór wniosku do pobrania

Odpowiedź, co do daty i charakteru spotkania prześlemy na wskazany przez Państwa adres do korespondencji /adres e-mail lub skontaktujemy się telefonicznie.

Przypominamy, że z uwagi na szczególny charakter urzędu, jakim jest Sąd, należy przestrzegać w budynku określonych zasad, tj. zachować powagę i spokój, a w trakcie rozpraw bezwzględnie zachować ciszę i wyłączyć lub wyciszyć telefon komórkowy. Zakazane jest także korzystanie w czasie rozprawy z urządzeń technicznych, czy informatycznych.

Ponadto obowiązuje zakaz wnoszenia jakichkolwiek niebezpiecznych narzędzi do Sądu, a wszystkie osoby wchodzące do budynku podlegają kontroli bezpieczeństwa.


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.