Strona główna Aktualności
Aktualności
Wypadek autobusu - Zawiadomienie pokrzywdzonych PDF Drukuj artykuł

 

Ogłoszenie_na_podstawie_art.pdf

lista_pokrzywdzonych_II_K_136_20.pdf

------------------------------------------------------------------------

 
Zakupione i niewykorzystane E-znaki PDF Drukuj artykuł

Informacja w sprawie zakupionych i nie wykorzystanych e-znaków

   Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 marca 2016 roku w sprawie sposobu uiszczania opłat sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 408) zmienionym rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 czerwca 2016 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 948), które stanowi akt wykonawczy do ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 300, 398. 770, 914, 1293), o którym mowa w art. 9 ust. 1 ww ustawy, Sąd Rejonowy  w Kętrzynie informuje, że nie dokonuje zwrotów środków w przedmiotowym zakresie, z uwagi na fakt, iż ww. przepisy prawa nie przewidują możliwości zwrotu zakupionych i niewykorzystanych e-znaków oraz zwrotu kwoty za niewykorzystane e-znaki opłaty sądowej.

                Ogólne warunki reklamacji i ich uwzględnienie bądź nie, rozpatrywać należy indywidulanie z uwzględnieniem zasad wynikających m.in. z Kodeksu Cywilnego i ustawy o prawach konsumenta.

 
Dni wolne od pracy dodatkowo w roku 2020 PDF Drukuj artykuł

Uprzejmie informujemy, że zarządzeniem Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Kętrzynie A-021-6/20 z dnia 17 stycznia 2020 r. :

 • 12 czerwca 2020r , 17 sierpnia 2020r i 24 grudnia 2020r ustala się dniami wolnymi od pracy dla pracowników Sądu Rejonowego w Kętrzynie,
 • 06 czerwca 2020r wyznacza się dniem pracy dla pracowników Sądu Rejonowego w Kętrzynie.
 
Zarządzenie Prezesa SR w Kętrzynie Nr A-021-41/19 PDF Drukuj artykuł

Zarządzenie dotyczące postępowania egzekucyjnego

 
Papierowe znaki opłaty sądowej - wycofane 30.06.2018r PDF Drukuj artykuł

UWAGA: papierowe znaki opłaty sądowej mogą być wykorzystywane do wyczerpania zapasów, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2018 r. Po tej dacie:

 • nie będzie kontynuowana sprzedaż papierowych znaków opłaty sądowej;

 • nie będzie możliwy zwrot uprzednio nabytych i niewykorzystanych znaków;

 • dokonywanie opłat znakami opłaty sądowej w papierowej formie nie będzie dopuszczalne (wyjątek  będą stanowić opłacone papierowymi znakami pisma kierowane do sądu, nadane drogą pocztową najpóźniej 30 czerwca 2018 r., które wpłyną do sądu po tym terminie - decyduje data stempla pocztowego).

 Od 1 lipca 2018 r. znaki opłaty sądowej będą funkcjonować wyłącznie w formie elektronicznej. E-znaki są generowane w systemie e-Płatności. Mogą być samodzielnie drukowane lub przedstawiane do skasowania w sądzie na ekranie urządzeń mobilnych.

E-znaki są możliwe do nabycia:

 • na stronie systemu e-Płatności (portal e-Płatności), pod adresem https://oplaty.ms.gov.pl;

 • w kasach sądowych (wydruk na etykietach samoprzylepnych).

  Portal e-Płatności (https://oplaty.ms.gov.pl), niezależnie od możliwości nabycia elektronicznych znaków opłaty sądowej, umożliwia bezpośrednie uiszczanie opłat sądowych z wykorzystaniem natychmiastowych przelewów internetowych (pay-by-link) oraz kart kredytowych.

  Jako obowiązujące i dopuszczalne formy wniesienia opłat sądowych w dalszym ciągu pozostają również uiszczenia w formie:

 • bezgotówkowej  - tradycyjny przelew na rachunek dochodów sądu;

 • wpłaty gotówkowej bezpośrednio w kasie sądu.

Platforma e-Płatności służy do uiszczania wszelkich opłat sądowych. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Opłacanie należności zajmuje mniej czasu i jest łatwiejsze. Przyśpiesza postępowania sądowe i przynosi oszczędności. Dlatego tradycyjne znaki opłaty sądowej po 30 czerwca 2018 r. wychodzą z użycia.

Już od 1 stycznia 2017 r. przez e-Płatności można uregulować opłatę sądową za pozew (wniosek), opłatę kancelaryjną (np. za wydanie odpisu orzeczenia) oraz dokonać zakupu znaku opłaty sądowej w formie elektronicznej.

Znak opłaty sądowej w nowej formie ma postać graficzną kodu kreskowego i numerycznego (składającego się z 14 cyfr arabskich,) odpowiadającego zapisowi w bazie danych systemu
e-Płatności. Znak może mieć dowolny nominał. Zabezpieczenia systemu umożliwiają wyłącznie jednokrotne wykorzystanie elektronicznego znaku opłaty sądowej. Jego skasowanie jest możliwe tylko raz. Obecnie znak może zostać kupiony zarówno w kasie sądu, jak i przez stronę https://oplaty.ms.gov.pl.

 

 
Kasa - zmiana godzin otwarcia PDF Drukuj artykuł

ZMIANA GODZIN OTWARCIA KASY W SĄDZIE REJONOWYM W KĘTRZYNIE

Od dnia 01.05.2018r. kasa będzie czynna

poniedziałek-piątek

od 0900 do 1300

 
Przemoc w rodzinie, Informator o podmiotach świadczących pomoc PDF Drukuj artykuł

Informator_podmioty

 
Ankieta badająca oczekiwania standardu obsługi Klienta PDF Drukuj artykuł

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2